چگونه بدون مراجعه به دفتر املاک ملک مناسب پیدا کنیم؟

وقتی زمان جستجوی ملک فرا میرسد، دو گزینه پیش رو دارید: شما میتوانید به سراغ مشاورین املاک بروید یا اینکه به تنهایی در بازار گشت بزنید .اکثر افراد تصور میکنند که خرید ملک بدون واسطه امکان پذیر نیست و سراغ گرینه اول یعنی واسطه ها میروند تا ملکی متناسب با نیاز و بودجه آنها پیدا کنند. اما برخی دیگر نمیخواهند عاملیت دفاتر املاک را بپذیرند

ادامه مطلب »

تکنولوژی عامل یا مانع رشد کسب و کار؟

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطر آنچنان که لازم است.

نحوه‌ی استفاده از تکنولوژی به رشد پایدار کسب‌وکار بسیار کمک می‌کند. تکنولوژی هیچ‌وقت عامل ایجادکننده‌ی رشد نیست بلکه فقط شتاب‌دهنده‌ی آن است.

ادامه مطلب »

6 راهکار برای ایجاد حس تعلق به کسب‌وکار در همکاران

اولین کار و ابتدایی‌ترین کاری که باید انجام دهیم؛ این است که، حداقل‌های مالی‌شان را تأمین کنیم. خیلی از کارآفرینان حدود چند ماه است به همکارانشان حقوق نداده‌اند و از آن‌ها انتظار دارند تا با تمام وجود کار کنند. به نظر شما چنین چیزی ممکن است؟

ادامه مطلب »

ارزیابی و پاداش دهی به همکاران

برای ارزیابی همکارانتان، اولین موردی که لازم است به یاد داشته باشید؛ این است که، گزارش‌هایی را که تحویل می‌گیرید حتماً مکتوب باشند. این موارد مستند می‌شود و اگر شما بخواهید کارکرد همکارانتان را در سال‌های متوالی مقایسه کنید، خیلی راحت این کار انجام‌پذیر است.

ادامه مطلب »

7 اصل در واگذاری کارها به همکاران

خیلی از کارآفرینان کارهای خود را واگذار می‌کنند ولی اصلاً به همکار خود نمی‌گویند که دقیقاً باید چه‌کاری انجام دهند. خیلی کلی صحبت می‌کنند و فکر می‌کنند چون خودشان مدت طولانی این کار را انجام داده‌اند، حتماً همکارشان هم خیلی سریع تشخیص می‌دهد. انتظار دارند که همکارشان در عرض یک هفته در این کار به تسلط کامل برسند؛ باوجوداینکه، واضح و شفاف خواسته‌های خود را بیان نکرده‌اند.

ادامه مطلب »

بررسی اولیه برای خرید ملک با جستجو در دیوار و شیپور

برای بررسی اولیه و تخمین بازار ملک بر اساس قدرت خرید مان می توانیم یک سری ملک ها را بررسی کنیم. راحت ترین کار برای بررسی اولیه و تخمین ملک این است که از سایت ها استفاده کنیم. دو سایت مشهور در ایران هستند که به نظر من در معاملات املاک به خوبی فعالیت دارند و ملک‌ها را به خوبی معرفی می‌کنند. اغلب فروشنده ها و خریداران به این سایت ها اعتماد دارند این دو سایت سایت شیپور و دیوار هستند.

ادامه مطلب »

در زمان بازدید ملک چه مواردی را باید در نظر داشته باشیم؟

یکی از موضوعات مهم در خرید ملک بازدید ملک می باشد. این موضوع ممکن است برای افرادی که ملک اول خود را می خرند کمی سخت و گیج کننده باشد. برای خرید ملک های دوم و سوم به بعد کار بازدید ملک آسان می شود. به جرات می توان گفت که اگر چند تا 10 ملک را بازدید کنید دیگر نگرانی ای در مورد بازدید ملک نخواهید داشت و ناخودآگاه در این کار خبره و حرفه ای می شود.

ادامه مطلب »

اگر ملک خریدم و ارزان شد چه کار کنیم؟

ارزان شدن ملک یا کاهش قیمت آن بعد از خرید یکی از دغدغه هایی است که ممکن است برای تمام افراد حتی کسانی که چندین ملک خریده اند و تجربه خرید ملک را دارد اتفاق بیفتد. در این مقاله به طور مفصل به این موضوع می پردازیم تا بتوانید به این ترستان غلبه کنید و ملک تان را بخرید.

ادامه مطلب »

7 بهانه که ملک نمیخریم

بهانه ها روش خوبی برای فرار از انجام دادن کارهای مهم هستند. کارهایی که انجام آنها خیلی سخت نیست ولی با آوردن یک بهانه می توانیم خودمان را از انجام دادن آن فراری دهیم.

ادامه مطلب »
مدیر12 _ آموزش کارآفرینی

خارپشت و کسب و کار!

همواره بین روباه و خارپشت جنگی تاریخی وجود دارد، روباه تلاش می‌کند خارپشت را شکار کند. به نظر شما کدام موفق است؟ همیشه خارپشت موفق است. چرا؟

ادامه مطلب »
مدیر12 _ آموزش کارآفرینی

چرا کسب و کار باید رشد کند؟

هر کسب‌وکاری نیز مانند کودک است. ابتدا متولد می‌شود و توسط صاحب کسب‌وکار پا به عرصه‌ی وجود می‌گذارد. مدتی کوچک باقی می‌ماند و به‌اصطلاح در این دوران مراحل کودکی‌اش را سپری می‌کند.

ادامه مطلب »
مدیر12 _ آموزش کارآفرینی

پول خرید ملک را از کجا بیاورم؟

تأمین سرمایه‌ی خرید ملک خیلی مهم است. ما باید به‌اندازه‌ی کافی سرمایه داشته باشیم تا بتوانیم ملک مناسبی را بخریم. با توجه به درآمد و مقدار پس‌انداز، ملک‌های مختلفی را می‌توانیم بخریم.

ادامه مطلب »
مدیر12 _ آموزش کارآفرینی

فقط یک کسب‌وکار داشته باشید.

اگر کسب‌وکاری راه انداخته‌اید باید توجه داشته باشید که فقط یک کسب‌وکار داشته باشید. من همواره در کلاس‌ها، همایش‌ها و جلسات مشاوره به کارآفرین‌ها به‌شدت به این موضوع تأکید می‌کنم که فقط یک کسب‌وکار داشته باشید.

ادامه مطلب »
مدیر12 _ آموزش کارآفرینی

بقاء کسب‌وکار و کارآفرین با ذخیره‌سازی

ذخیره‌سازی باعث بقای بیشتر موجودات می‌شود. همان‌طور که می‌دانید برخی از گونه‌های حیوانی و گیاهی به‌شدت روی ذخیره‌سازی کار می‌کنند. به‌عنوان‌مثال مورچه‌ها بیشترِ عمرشان را صرف ذخیره‌سازی می‌کنند تا بیشتر زنده بمانند و زندگی کنند.

ادامه مطلب »
مدیر12 _ آموزش کارآفرینی

خودتان را بدهکار کنید!

داشتن بدهی بسیار اضطراب‌آور است. بدهی‌ها ناشی از خرج کردن بیش از دارایی‌ها هستند. مثلاً اگر یک‌میلیون تومان درآمد دارید و ماهانه یک‌میلیون و دویست هزار تومان هزینه می‌کنید شما هرماه 200هزار تومان بدهکار می‌شوید.

ادامه مطلب »
مدیر12 _ آموزش کارآفرینی

چگونه دانسته هایمان را استفاده کنیم؟

حتماً شما هم دچار این مشکل شده‌اید که با خواندن، آموزش دیدن، کسب تجربه و غیره اطلاعات زیادی در ذهنتان دارید. این مشکل شما نیست. اغلب انسان‌ها اطلاعات زیادی دارند ولی درصد خیلی کمی از اطلاعاتشان را استفاده می‌کنند.

ادامه مطلب »
مدیر12 _ آموزش کارآفرینی

قیف محصولات

قیف محصولات ایده‌ای جالب و پول‌ساز است که من سال‌هاست از این قیف استفاده می‌کنم. احتمالاً شما نیز در کسب‌وکارهای خود از این قیف استفاده کرده‌اید یا ممکن است بخشی از این فرایند را داشته باشید.

ادامه مطلب »
مدیر12 _ آموزش کارآفرینی

رسانه‌های کسب‌وکار

در تعریف رسانه آمده است که هر چیزی با مشتری یا خریدار ارتباط برقرار کند، رسانه است. برخی از این رسانه‌های فروش عبارت است از: فروشگاه، فروشنده، محصول، تبلیغات، نشریات، کارت ویزیت، لوگو، آموزش‌ها و… . آموزش روش خرید، ساده‌ترین آموزشی است که در هر کسب‌وکار می‌تواند ارائه شود.

ادامه مطلب »
مدیر12 _ آموزش کارآفرینی

نیازهای واقعی مشتریان را بشناسیم

هر کسب‌وکاری که دارید اولین کاری که باید انجام دهید باید نیاز واقعی مشتریان را بشناسید. تا بتوانید بهترین محصولات را به بهترین مشتریانتان بفروشید. در ادامه با برخی از نیازهای رایج مشتریان آشنا می‌شوید.

ادامه مطلب »
مدیر12 _ آموزش کارآفرینی

پیش انداز مالی برای کسب‌وکار

استفاده از روش پس انداز برای ذخیره سازی مالی معمولا دوامی ندارد. بعد از چند ماه شروع در انبوهی از هزینه‌ها و کارهای روزانه کسب‌وکار و زندگی غرق می شویم. بنابراین ذخیره سازی مالی به فراموشی سپرده می‌شود.

ادامه مطلب »
مدیر12 _ آموزش کارآفرینی

حفظ کسب‌وکار در شرایط بحران و تعطیلی

با اینکه خیلی از کارآفرینان از این تعطیلی برای انجام کارهای عقب مانده مثل: اختصاص وقت بیشتر به خود و خانواده، مطالعه و برنامه ریزی برای کسب‌وکارشان استفاده کردند. اما برخی از ما کارآفرینان به دلیل درگیری های مالی که داریم دچار بحران عدم تمرکز شده ایم. بیشتر وقت ما صرف نگرانی در مورد مسائل مالی می‌شود و نمی توانیم با تمرکز به کارهای فکری و استراحت بپردازیم.

ادامه مطلب »
مدیر12 _ آموزش کارآفرینی

چرا از تغییر می‌ترسیم؟

میل به موفق شدن و بهبود شرایط در همه انسان‌ها وجود دارد. برخی افراد برای رسیدن به هدف‌های خود تغییرات لازم را در برنامه و روش کار و زندگی شان ایجاد می کنند. خیلی از افراد هم آرزوی رسیدن به خواسته هایشان را دارند ولی حاضر نیستند هیچ تغییری در خودشان و برنامه هایشان داشته باشند.

ادامه مطلب »
مدیر12 _ آموزش کارآفرینی

تله عدم تمرکز در کسب‌وکار

من سال‌ها در این تله گرفتار شده بودم. فکر می کردم زمینه کاری که در آن کار می کنم ممکن است آینده دار نباشد و یا در اثر اتفاقی منسوخ شود. به همین دلیل در طی بیش از 10 سال هم‌زمان چند شغل متفاوت را اداره می کردم. البته بیشتر این کارها درآمدزا بودند. اما هیچ‌کدام رشدی نداشتند و درجایی متوقف می شدند.

ادامه مطلب »
مدیر12 _ آموزش کارآفرینی

چرا باید بخشی از سرمایه کسب‌وکارمان را در ملک پس انداز کنیم؟

اغلب ما به پس انداز کردن عادت نداریم. به همین دلیل همیشه فکر می کنیم فعلاً شرایطمان برای پس انداز کردن مناسب نیست. مثلاً می‌گوییم از سال آینده که درآمدمان دو برابر شد پس انداز کردن را شروع می کنیم. یا فلان بدهی را که دادیم بعد پس انداز کردن را شروع می کنیم.

ادامه مطلب »
مدیر12 _ آموزش کارآفرینی

آیا زمینه کاری مناسبی برای کسب‌وکارم انتخاب کردم؟

کارآفرینان معمولاً هر شش ماه یک‌بار و گاهی زودتر دچار شک می‌شوند. آیا زمینه‌ای که در آن فعالیت دارند مناسب است؟ گاهی هم دچار این شک می‌شوند که آیا با توجه به مهارت‌ها و توانمندی که دارند باید در همین زمینه فعلی کار کنند یا باید تغییری درزمینهٔ فعالیت خود داشته باشند.

ادامه مطلب »
فهرست