درباره مدیر 12

مجموعه آموزش کارآفرینی مدیر12 توسط سبحان قاسمیان تاسیس شده است.

ورود اتفاقی به دنیای کسب و کار

من خیلی اتفاقی و به دلیل اینکه شرایط کارمند شدن را نداشتم مجبور شدم وارد دنیای کسب و کار شوم. این بزرگترین شانس من در زندگی ام بود! پس اگر مجبورید که خودتان کاری را شروع کنید خیلی خوش شانس هستید.

ترس اشتباه

زمانی که می خواستم اولین کسب و کارم را شروع کنم تا ماهها می ترسیدم. شبها از ترس و دلهره خوابم نمی برد!

در نهایت یک روز شروع کردم. بعد از اینکه شروع کردم متوجه شدم که ماهها ترس و دلهره کاملا اشتباه و بی دلیل بود. می بایست خیلی زودتر شروع می کردم.

شروع ناشیانه

زمانی که ترس را کنار گذاشتم و تصمیم گرفتم کسب و کاری را شروع کنم خیلی ناشی بودم. حدود 15 سال پیش وقتی که تصمیم گرفتم کارم را شروع کنم کل پس اندازم را صرف خرید میز و صندلی و اجاره یک محل کار کردم! فکر می کردم کسب و کار یعنی میز و صندلی، کامپیوتر و وسایل   پذیرایی و…

عصرها دوستانم به محل کارم می آمدند و باهم در کنار چای صحبت می کردیم و می خندیدیم. چند ماه به همین صورت گذشت. البته که خیلی خوش گذشت. اما بعد از چند ماه کل پس اندازم تمام شد و برای ماه بعد اجاره محل کارم را نداشتم. داشتم افسردگی می گرفتم.

مشاوره سرنوشت ساز

دوستانم متوجه شرایط وخیم من شدند. چون اگر نمی توانستم اجاره دفترم را بپردازم محل خوشگذرانی های دوستانه هم از بین می رفت. بنابراین از طریق یکی از دوستان به سراغ فردی که چند سال کسب و کار داشت رفتم.

ایشان دو سئوال از من پرسیدند که رنگم عوض شد.  گفتند چه کار می کنید؟ و چگونه بازاریابی می کنید؟

خیلی حالم بد شد. بعد از سه ماه شروع کار هنوز نمی دانستم می خواهم چه کار کنم؟

کلمه بازاریابی را هم اولین بار شنیدم و کاملا گیج شدم.

ایشان متوجه حال بد من شدند و گفتند باید محصول یا خدماتی برای فروش داشته باشی و برای خدماتی که دارید مشتری پیدا کنید تا بتوانید سود ایجاد کنید.

به من برخورد

در حین جلسه مشاوره و تا چند ساعت بعد از آن حالم خیلی بد بود که هنوز بعد از 15 سال آن احساس را می توانم درک کنم. ولی تاثیر گذارترین لحظات زندگی ام بود.

به من برخورد که ابتدایی ترین اصل کسب و کار را نمی دانستم. بنابراین تصمیم گرفتم اصول کسب و کار را یاد بگیرم. چند کتاب را به من معرفی کردند. در چند روز همه آنها را خواندم. فکر می کنم از آن موقع بود که تازه وارد دنیای کسب و کار شدم.

سالی 50 کتاب

به جرات می توانم بگویم که از 15 سال پیش تا کنون تقریبا هر هفته یک کتاب در زمینه مدیریت، کسب و کار و مخصوصا بازاریابی و فروش خوانده ام. آنقدر به کتاب خواندن معتاد شده ام که اگر یک روز چند صفحه کتاب نخوانم شب از غصه خوابم نمی برد. البته کتابهایی دارم که تا کنون بیش از 12 بار خوانده ام.

حجم زیادی از ایده ها

با خواندن هر کتاب و یا شرکت در دوره های آموزشی حداقل چند ایده اجرایی پیدا می کردم. سعی می کردم ایده ها را یکبار امتحان کنم و اگر مناسب بودند گسترش می دادم. بعد از مدتی کسب و کارم شروع به رشد کرد. دوستان و همکارانم از من برای رشد کسب و کارشان مشاوره می گرفتند.

خیلی از کارآفرینان کسب و کارشان را برای امتحان ایده های جدید در اختیارم می گذاشتند. از همه مهمتر در جلسات مشاوره با اینکه قرار بود من کمک کننده باشم در کنار مشاوره تجربیات و ایده های بسیار ارزشمندی یاد می گرفتم. ایده ها و تجربه هایی که مطئنم در جایی نوشته نشده اند و در ذهن کارآفرینان و حتی خود شما هستند.

ساخت مدیر12

من هم مثل اغلب کارآفرینها در یک روز معمولی از زندگی در حال قدم زدن و رویاپردازی های تنهایی، ایده شروع یک کسب و کار به ذهنم رسید. همانجا تصمیم گرفتم کارم را شروع کنم.

چند دقیقه ای با خودم فکر می کردم که چه زمینه ای کار کنم که هم احساس خوبی داشته باشم و هم پولساز باشد؟

با توجه به تجربه و مهارتی که سالها به دست آورده بودم ایده مشاوره کسب و کار بود. به هر حال روی تکه کاغذی که با یک خودکار آبی همیشه در جیب پیراهنم بود یادداشت کردم: من مشاور کسب و کار هستم.

روزهای بعد بیشتر در مورد این ایده فکر کردم و به دنبال نام مناسبی برای آن بودم. دهها نام را نوشتم و در نهایت چون تاریخ روزی که این ایده به ذهنم رسیده بود روز 12 اسفند بود اسم مدیر12 را انتخاب کردم.

اوایل کار نمی دانستم چه خدمتی را باید ارائه کنم. هیچ محصولی نداشتم و از همه مهمتر پولی هم نداشتم.

بنابراین شروع کردم به صحبت کردن با دوستان و اطرافیان و سعی کردم نیازشان را تشخیص دهم. اغلب دوستانم که از شغلشان راضی نبودند به دنبال روش ساده ای برای شروع کارشان بودند. دوستانی هم که کسب و کاری داشتند به دنبال رشد و پولسازی بیشتر آن بودند.

در روزهای اول شروع کردم به مشاوره رایگان دادن. البته نمی گفتم که در حال مشاوره دادن هستم و فقط با آنها صحبت می کردم و راه کار می دادم. کم کم محصولات آموزشی ساده ای بر اساس نیازهای دوستانم طراحی کردم و بعد هم سایت مدیر12 را با هزار گرفتاری راه انداختم و…

چرا 12؟

12 کیلومتر طی مسافت با پای پیاده 2 ساعت زمان نیاز دارد. با یک خودرو با سرعت 60 کیلومتر در ساعت 12 کیلومتر را می توان در 12 دقیقه طی کرد. البته به خودرو، جاده، سوخت و مهارت رانندگی نیاز داریم. همین مسافت را اگر با هواپیما طی کنیم به کمتر از یک دقیقه زمان نیاز داریم ولی قطعاً امکانات و مهارت بیشتری نیاز داریم.

رسیدن به هدفهای زندگی و کسب و کار هم همین طور است. شما با حرکت ملایم و معمولی شاید ده ها سال زمان برای پیشرفت نیاز داشته باشید. اما با کمی مهارت و فراهم کردن امکانات ضروری می توانید سرعت پیشرفت خودتان را چند برابر کنید.

نمونه ای جالب:

تصور کنید که خودرویی که برای طی 12 کیلومتر تهیه کرده اید بنزین نداشته باشد یا بنزین کمی داشته باشد. در نیمه راه بنزین تمام شود و شما مجبور شوید خودرویتان را هل دهید تا به مقصد برسید. آیا بعد از 2 ساعت می رسیم؟ شاید از فرط خستگی توان نگاه کردن به ساعت را هم نداشته باشیم. اینجاست که می گوییم کاش قبل از حرکت با خودرو همه چیز را چک می کردم. در اینجا بازدهی شما از پیاده روی هم کمتر شد. کسب و کارها هم همین طور هستند.

گاهی خودروی خوبی داریم اما بنزین نداریم. گاهی بنزین و خودور خوب است اما جاده نداریم. گاهی همه این ها هستند اما راننده نداریم یا شاید راننده خوبی نداریم و به جای مقصد ما را به دره هدایت می کند!

برای حرکت کسب و کار با سرعت زیاد نیاز به امکانات، مهارتها و از همه مهمتر مدیر قوی داریم. ضعف در هر کدام نه تنها ما را به جایی نمی رساند بلکه ممکن است از هدف اصلی هم دور کند.

12 ماه برای پیشرفت در کسب و کار زمان خیلی زیادی است شاید در سالهای آینده فقط 12 روز زمان لازم باشد تا بتوان به موفقیتی بزرگ رسید شاید هم 12 ساعت کافی باشد. 12 دقیقه چطور؟!

مجموعه مدیر 12

مدیر12 به شما کمک می کند که خیلی سریع و با کمترین سرمایه و اتلاف وقت کسب و کارتان را شروع کنید. اگر کسب و کاری دارید و یا شروع کردید می توانید با اقداماتی هوشمندانه و سریع ،کسب و کار خود را بصورت پایدار در کمتر از 12 ماه متحول کنید.

برای هر حرکت، شروع آن بسیار سخت و پر هزینه است اما زمانی که حرکت شروع شد با نیرویی بسیار کم می توان سرعت آن را افزایش داد و به سرعت به هدف رسید.

روش آموزشی مدیر12

کار ما آموزش به کارآفرینان است تا با کارهایی ساده و سریع به هدف های خود برسند. در این کارهای ساده هیچ فریبی آموزش داده نمی شود. همان اصول ساده مدیریتی هستند که باید انتخاب و اجرا شوند.
ما جدیدترین مطالب آموزشی لازم برای پیشرفت سریع کارآفرینان را تهیه کرده و به زبانی ساده در اختیار مدیران قرار می دهیم.
اگر از علم روز استفاده کنید سرعت شما هم به روز است. شما در 12 ماه آینده پیشرفتی در خودتان و کسب و کارتان خواهید داشت که شاید در شرایط عادی در 12 سال آینده نمی توانستید به آن برسید.
شاید 12 سال از شروع کسب و کارتان گذشته اما هنوز شاید به 12 درصد هدفهایتان نرسیده اید!

از همین امروز سرنوشت 12 ماه آینده خود را در دست بگیرید و به هدفهایی برسید که برای دیگران شاید 12 سال زمان نیاز دارد  در کمتر از 12 ماه برسید.

 

همکاری با مدیر12

در صورتی که علاقه مند به کمک و همکاری با ما هستید می توانید پیشنهاد همکاری  را از صفحه همکاری با مدیر12 ارسال کنید.

ما مطمئنیم که به استعدادهای متنوع و افراد با انگیزه برای کمک به دیگران نیازمندیم. بنابراین اگر فکر می کنید می توانید از طریق مدیر12 به هدفهای شغلی خودتان برسید به ما اطلاع دهید.

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • علیرضا عظیمی
  اردیبهشت 18, 1399 11:11 ب.ظ

  با عرض سلام و ادب
  جناب اقای قاسمیان بنده کتاب 12 ماه یا 12 سال شما را از نمایشکاه بین الملل تهران دی 1397 خریداری کردم و خوندم عالی بود و درباره شما را هم خوندم برام سئوال هستش که چرا اسم سایتت را مدیر 12 گذاشتین و از کجا این ایده را گرفتین ممنونم شرمنده که این سئوال را پرسیدم با تشکر

  پاسخ
  • با سلام و سپاس از توجه شما.
   من در کتاب 12ماه یا 12 سال؟ دلیل 12 را توضیح دادم. در زندگی اغلب کارآفرینان یک 12ماهی وجود دارد که درآمد و رشد آنها شاید بیش از 12 سال کار کرد معمولی آنها باشد. خیلی از عواملی که باعث بوجود آمدن این 12ماه طلایی می شوند را می توان در همان اوایل کار ایجاد کرد و رشد کسب و کار را زودتر شروع کرد.
   امیدوارم که آموزشهای مدیر12 برای شما مفید بوده باشد.
   موفق باشید.
   سبحان قاسمیان

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست