درباره مدیر ۱۲

مجموعه آموزش کارآفرینی مدیر۱۲ توسط سبحان قاسمیان تاسیس شده است.

ورود اتفاقی به دنیای کسب و کار

من خیلی اتفاقی و به دلیل اینکه شرایط کارمند شدن را نداشتم مجبور شدم وارد دنیای کسب و کار شوم. این بزرگترین شانس من در زندگی ام بود! پس اگر مجبورید که خودتان کاری را شروع کنید خیلی خوش شانس هستید.

ترس اشتباه

زمانی که می خواستم اولین کسب و کارم را شروع کنم تا ماهها می ترسیدم. شبها از ترس و دلهره خوابم نمی برد!

در نهایت یک روز شروع کردم. بعد از اینکه شروع کردم متوجه شدم که ماهها ترس و دلهره کاملا اشتباه و بی دلیل بود. می بایست خیلی زودتر شروع می کردم.

شروع ناشیانه

زمانی که ترس را کنار گذاشتم و تصمیم گرفتم کسب و کاری را شروع کنم خیلی ناشی بودم. حدود ۱۵ سال پیش وقتی که تصمیم گرفتم کارم را شروع کنم کل پس اندازم را صرف خرید میز و صندلی و اجاره یک محل کار کردم! فکر می کردم کسب و کار یعنی میز و صندلی، کامپیوتر و وسایل   پذیرایی و…

عصرها دوستانم به محل کارم می آمدند و باهم در کنار چای صحبت می کردیم و می خندیدیم. چند ماه به همین صورت گذشت. البته که خیلی خوش گذشت. اما بعد از چند ماه کل پس اندازم تمام شد و برای ماه بعد اجاره محل کارم را نداشتم. داشتم افسردگی می گرفتم.

مشاوره سرنوشت ساز

دوستانم متوجه شرایط وخیم من شدند. چون اگر نمی توانستم اجاره دفترم را بپردازم محل خوشگذرانی های دوستانه هم از بین می رفت. بنابراین از طریق یکی از دوستان به سراغ فردی که چند سال کسب و کار داشت رفتم.

ایشان دو سئوال از من پرسیدند که رنگم عوض شد.  گفتند چه کار می کنید؟ و چگونه بازاریابی می کنید؟

خیلی حالم بد شد. بعد از سه ماه شروع کار هنوز نمی دانستم می خواهم چه کار کنم؟

کلمه بازاریابی را هم اولین بار شنیدم و کاملا گیج شدم.

ایشان متوجه حال بد من شدند و گفتند باید محصول یا خدماتی برای فروش داشته باشی و برای خدماتی که دارید مشتری پیدا کنید تا بتوانید سود ایجاد کنید.

به من برخورد

در حین جلسه مشاوره و تا چند ساعت بعد از آن حالم خیلی بد بود که هنوز بعد از ۱۵ سال آن احساس را می توانم درک کنم. ولی تاثیر گذارترین لحظات زندگی ام بود.

به من برخورد که ابتدایی ترین اصل کسب و کار را نمی دانستم. بنابراین تصمیم گرفتم اصول کسب و کار را یاد بگیرم. چند کتاب را به من معرفی کردند. در چند روز همه آنها را خواندم. فکر می کنم از آن موقع بود که تازه وارد دنیای کسب و کار شدم.

سالی ۵۰ کتاب

به جرات می توانم بگویم که از ۱۵ سال پیش تا کنون تقریبا هر هفته یک کتاب در زمینه مدیریت، کسب و کار و مخصوصا بازاریابی و فروش خوانده ام. آنقدر به کتاب خواندن معتاد شده ام که اگر یک روز چند صفحه کتاب نخوانم شب از غصه خوابم نمی برد. البته کتابهایی دارم که تا کنون بیش از ۱۲ بار خوانده ام.

حجم زیادی از ایده ها

با خواندن هر کتاب و یا شرکت در دوره های آموزشی حداقل چند ایده اجرایی پیدا می کردم. سعی می کردم ایده ها را یکبار امتحان کنم و اگر مناسب بودند گسترش می دادم. بعد از مدتی کسب و کارم شروع به رشد کرد. دوستان و همکارانم از من برای رشد کسب و کارشان مشاوره می گرفتند.

خیلی از کارآفرینان کسب و کارشان را برای امتحان ایده های جدید در اختیارم می گذاشتند. از همه مهمتر در جلسات مشاوره با اینکه قرار بود من کمک کننده باشم در کنار مشاوره تجربیات و ایده های بسیار ارزشمندی یاد می گرفتم. ایده ها و تجربه هایی که مطئنم در جایی نوشته نشده اند و در ذهن کارآفرینان و حتی خود شما هستند.

ساخت مدیر۱۲

از سالها پیش تصمیم گرفتم علاوه بر مشاوره، از روشهای آموزشی ساده تر و گسترده تری استفاده کنم. بنابراین سایت مدیر۱۲ و مجموعه آموزشی مدیر۱۲ را راه اندازی کردم.

چند سال پیش تمام کسب و کارهای قبلی را تعطیل یا واگذار کردم و با تمرکز کامل به آموزش شروع و رشد کسب و کار می پردازم و به کارم افتخار می کنم و بسیار لذت می برم. سبحان قاسمیان در حال حاضر مدیر و موسس مجموعه آموزشی مدیر۱۲ است. مدیر۱۲ یک کسب و کار است.

چرا ۱۲؟

۱۲ کیلومتر طی مسافت با پای پیاده ۲ ساعت زمان نیاز دارد. با یک خودرو با سرعت ۶۰ کیلومتر در ساعت ۱۲ کیلومتر را می توان در ۱۲ دقیقه طی کرد. البته به خودرو، جاده، سوخت و مهارت رانندگی نیاز داریم. همین مسافت را اگر با هواپیما طی کنیم به کمتر از یک دقیقه زمان نیاز داریم ولی قطعاً امکانات و مهارت بیشتری نیاز داریم.

رسیدن به هدفهای زندگی و کسب و کار هم همین طور است. شما با حرکت ملایم و معمولی شاید ده ها سال زمان برای پیشرفت نیاز داشته باشید. اما با کمی مهارت و فراهم کردن امکانات ضروری می توانید سرعت پیشرفت خودتان را چند برابر کنید.

نمونه ای جالب:

تصور کنید که خودرویی که برای طی ۱۲ کیلومتر تهیه کرده اید بنزین نداشته باشد یا بنزین کمی داشته باشد. در نیمه راه بنزین تمام شود و شما مجبور شوید خودرویتان را هل دهید تا به مقصد برسید. آیا بعد از ۲ ساعت می رسیم؟ شاید از فرط خستگی توان نگاه کردن به ساعت را هم نداشته باشیم. اینجاست که می گوییم کاش قبل از حرکت با خودرو همه چیز را چک می کردم. در اینجا بازدهی شما از پیاده روی هم کمتر شد. کسب و کارها هم همین طور هستند.

گاهی خودروی خوبی داریم اما بنزین نداریم. گاهی بنزین و خودور خوب است اما جاده نداریم. گاهی همه این ها هستند اما راننده نداریم یا شاید راننده خوبی نداریم و به جای مقصد ما را به دره هدایت می کند!

برای حرکت کسب و کار با سرعت زیاد نیاز به امکانات، مهارتها و از همه مهمتر مدیر قوی داریم. ضعف در هر کدام نه تنها ما را به جایی نمی رساند بلکه ممکن است از هدف اصلی هم دور کند.

۱۲ ماه برای پیشرفت در کسب و کار زمان خیلی زیادی است شاید در سالهای آینده فقط ۱۲ روز زمان لازم باشد تا بتوان به موفقیتی بزرگ رسید شاید هم ۱۲ ساعت کافی باشد. ۱۲ دقیقه چطور؟!

مجموعه مدیر ۱۲

مدیر۱۲ به شما کمک می کند که خیلی سریع و با کمترین سرمایه و اتلاف وقت کسب و کارتان را شروع کنید. اگر کسب و کاری دارید و یا شروع کردید می توانید با اقداماتی هوشمندانه و سریع ،کسب و کار خود را بصورت پایدار در کمتر از ۱۲ ماه متحول کنید.

برای هر حرکت، شروع آن بسیار سخت و پر هزینه است اما زمانی که حرکت شروع شد با نیرویی بسیار کم می توان سرعت آن را افزایش داد و به سرعت به هدف رسید.

روش آموزشی مدیر۱۲

کار ما آموزش به کارآفرینان است تا با کارهایی ساده و سریع به هدف های خود برسند. در این کارهای ساده هیچ فریبی آموزش داده نمی شود. همان اصول ساده مدیریتی هستند که باید انتخاب و اجرا شوند.
ما جدیدترین مطالب آموزشی لازم برای پیشرفت سریع کارآفرینان را تهیه کرده و به زبانی ساده در اختیار مدیران قرار می دهیم.
اگر از علم روز استفاده کنید سرعت شما هم به روز است. شما در ۱۲ ماه آینده پیشرفتی در خودتان و کسب و کارتان خواهید داشت که شاید در شرایط عادی در ۱۲ سال آینده نمی توانستید به آن برسید.
شاید ۱۲ سال از شروع کسب و کارتان گذشته اما هنوز شاید به ۱۲ درصد هدفهایتان نرسیده اید!

از همین امروز سرنوشت ۱۲ ماه آینده خود را در دست بگیرید و به هدفهایی برسید که برای دیگران شاید ۱۲ سال زمان نیاز دارد  در کمتر از ۱۲ ماه برسید.


تماس با ما

ساعات پاسخگویی تلفن: ۱۰ تا ۱۲ ظهر

شنبه تا چهارشنبه

تلفن: ۰۲۶۳۲۷۷۶۹۵۱

دفتر بندرعباس: ۰۷۶۳۲۲۴۹۵۸۸

فکس ۲۴ساعته :۰۲۱۸۹۷۸۴۸۶۳

سامانه پیامکی:۳۰۰۰۲۶۳۵۷۷۶۹۵۱

همیشه می توانید پیام بفرستید.

 ایمیل 

آدرس:

لطفا از مراجعه حضوری بدون هماهنگی خودداری فرمایید.

کرج، بلوار کامیون داران، خیابان ابراهیمی، ساختمان پرشیا

بندرعباس،  خیابان سیدجمال الدین اسدآبادی، ساختمان سپهر

در صورت بروز هر گونه مشکل در خدمات لطفا از طریق ایمیل و یا فرم زیر اطلاع دهید.

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • با عرض سلام و ادب
  جناب اقای قاسمیان بنده کتاب 12 ماه یا 12 سال شما را از نمایشکاه بین الملل تهران دی 1397 خریداری کردم و خوندم عالی بود و درباره شما را هم خوندم برام سئوال هستش که چرا اسم سایتت را مدیر 12 گذاشتین و از کجا این ایده را گرفتین ممنونم شرمنده که این سئوال را پرسیدم با تشکر

  پاسخ
  • با سلام و سپاس از توجه شما.
   من در کتاب 12ماه یا 12 سال؟ دلیل 12 را توضیح دادم. در زندگی اغلب کارآفرینان یک 12ماهی وجود دارد که درآمد و رشد آنها شاید بیش از 12 سال کار کرد معمولی آنها باشد. خیلی از عواملی که باعث بوجود آمدن این 12ماه طلایی می شوند را می توان در همان اوایل کار ایجاد کرد و رشد کسب و کار را زودتر شروع کرد.
   امیدوارم که آموزشهای مدیر12 برای شما مفید بوده باشد.
   موفق باشید.
   سبحان قاسمیان

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

فهرست