آموزش خرید ملک،خرید خانه

بررسی اولیه برای خرید ملک با جستجو در دیوار و شیپور

برای بررسی اولیه  خرید ملک و تخمین بازار ملک بر اساس قدرت خرید مان می توانیم یک سری ملک ها را بررسی کنیم. راحت ترین کار برای بررسی اولیه و تخمین ملک این است که از سایت ها استفاده کنیم. دو سایت مشهور در ایران هستند که به نظر من در معاملات املاک به خوبی فعالیت دارند و ملک‌ها را به خوبی معرفی می‌کنند. اغلب فروشنده ها و خریداران به این سایت ها اعتماد دارند این دو سایت سایت شیپور و دیوار هستند. سایت یا اپلیکشن دیوار را باز می کنیم. حتماً شهرتان را انتخاب کنید من چون بندرعباس هستم پس بندرعباس را انتخاب می کنم. قسمت املاک را انتخاب میکنم. فرض کنید میخواهید ملک مسکونی بخرید. فروش ملک مسکونی مثلاً آپارتمان را انتخاب می‌کنیم.
اموزش خرید خانه ،آموزش خرید ملک,

اموزش خرید خانه ،آموزش خرید ملک,

توافق نکنید!

می‌بینید که تعداد زیادی واحد برای فروش گذاشته شده است. نکته‌ای که می‌خواهم تاکید کنم این است که خیلی وقتتان را صرف موارد توافقی نکنید. معمولاً اینها افرادی هستند که هنوز قیمت ملک شان را دقیقا نمی‌دانند و احتمالا فروشنده واقعی نیستند. تقریباً افرادی هستند که می‌خواهند تخمین ملک  بزنند و بررسی کنند ببینند ملکشان حدودا چقدر است؟ آیا کسی تماس می‌گیرد؟ بعد قیمتی روی ملکشان تعیین می‌کنند. پس خیلی وقتتان را روی موارد توافقی تلف نکنید.

فیلتر کنید

از بخش فیلترهای جستجو در سایت استفاده کنید. فرض کنید قدرت خرید شما ۳۰۰ میلیون تومان است. تعداد زیادی ملک در جاهای مختلف بندرعباس وجود دارد. می‌توانید فیلترهای دیگری مانند تعداد اتاق خواب انتخاب کنید. سن بنا فیلتر دیگری است که می توانیم انتخاب کنیم به عنوان مثال اگر می خواهید وام بگیرید سن بنا را باید حداکثر ۲۰ سال را انتخاب کنید. می توانید آسانسور یا بدون آسانسور یا با پارکینگ بودن را انتخاب کنید.
آموزش خرید ملک،خرید خانه،

آموزش خرید ملک،خرید خانه،

 

زیاد فیلتر نکنید

لازم نیست محدودیت های خیلی زیادی ایجاد کنید. محدودیت هایی که من اینجا قرار دادم فقط برای این است که بدانید می توانید از این فیلتر ها استفاده کنید. اگر مناسب نبودند می توانید فیلتر های تان را کمتر کنید تا گزینه های بیشتری را در دسترس داشته باشید. وقتی با مناطق مختلف آشنا شدید می توانید کلمات کلیدی را هم جستجو کنید و واحد های مورد نظرتان را زودتر پیدا کنید.

یادداشت کردن

در حین دیدن سایت دیوار یا شیپور، مواردی که فکر می کنید مناسب هستند را حتماً یادداشت کنید. می توانید اطلاعات فایل ها را در فایل کپی کنید و پرینت بگیرید. تا بعدا بتوانید بازدید انجام دهید و اطلاعاتتان را داشته باشید. می توانید با فروشنده ها تماس تلفنی بگیرید و اگر مورد مبهمی دارید که در آگهی ذکر نشده است حتماً سوالات را یادداشت کنید و از ارائه دهنده ملک بپرسید. در مرحله اول از فروشنده درخواست کنید که تعدادی عکس یا فیلم از واحد برای شما بفرستد و یک بررسی اولیه انجام دهید اگر کلیات ملک را پسندیدید می توانید قرار بازدید بگذارید.  

چگونه ملک بفروشیم ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست