چرا باید محل کسب و کارمان را مالک شویم؟

 

“زمان مطالعه: ۵ دقیقه”

خرید ملک یکی از محل های سرمایه گذاری در کنار ده ها محل و منبع دیگر سرمایه گذاری است. سرمایه گذاری در ملک مزیت هایی دارد که باعث شده است خریداران ملک، هزاران بهانه را کنار بگذارند و در نهایت ملک خودشان را بخرند.

کسب و کارهای کوچک و بزرگ زیادی در اطراف ما هستند. صاحبان برخی از این کسب و کارها در محل های اجاره ای باشند و مجبور هستند هر ماه مبلغی را برای هزینه اجاره بپردازند. در این مقاله قصد داریم به شما بیان کنیم که چرا باید صاحب محل کسب و کارتان شوید و این کار چه سودی برایتان خواهد داشت.

در آخر به این نتیجه می رسید که اگر به دنبال کسب و کاری پایدار هستید و می خواهید در عرصه رقابت بین کسب و کارها حذف نشوید باید به دنبال این باشید که محل کسب و کارتان را بخرید.

 

  • مزایای مستاجری کسب و کار!

به نظر شما مستاجری چه مزایایی دارد؟ آیا می توان حتی یک مزیت برای مستاجری نام برد؟ کارآفرینانی که کسب و کارشان تنها منبع درآمدشان می باشد باید به این فکر باشند که دیر یا زود محل کسب و کارشان را دائمی کنند.

تغییر دادن مکان زندگی به عنوان مستاجر کار بسیار دشواری است از تغییر جا گرفته تا اسباب کشی و غیره. تصور کنید اگر هر سال مجبور باشید محل کسب و کارتان را تغییر دهید چه اوضاعی خواهید داشت؟ یکی از مضراتی که مستاجری همواره در پی دارد اسباب کشی است. ممکن است در یکی از این اسباب کشی ها یکی از وسایل مهم برای کسب و کارتان آسیب ببیند. پس توصیه می کنیم که هرچه زودتر محل کسب و کارتان را بخرید.

 

  • هزینه ماهانه:

کارآفرینی را تصور کنید کسب و کارخودش را راه اندازی کرده است اما هنوز اجاره نشین می باشد و مجبور است هر ماه مبلغی را به عنوان اجاره پرداخت کند.

پرداخت اجاره آن هم در شرایطی که هر ساله قیمت ها افزایش می یابد ممکن است برای آن کارآفرین مشکل بزرگی محسوب شود.

شما مجبورید بخشی از درآمد کسب و کارتان را هر ماه به عنوان اجاره پرداخت کنید در صورتیکه اگر محل کسب و کارتان را بخرید یا جایی از خودتان داشته باشید دیگر نگران پرداخت اجاره بها که به تدریج در حال افزایش است نخواهید بود.

 

  • داشتن آرامش و امنیت

یکی از مزایایی که خریدن ملک دارد آرامش و امنیتی است که به همراه دارد. کارآفرینان و صاحبان کسب و کار دیگر نگران اجاره بها نیستند و اطمینان دارند که در مکان خودشان کسب و کاری دارد و می توانند رشد کنند. کسب و کاری که با آرامش همراه باشد بدون شک سریع تر از کسب وکاری رشد خواهد کرد که همراه با استرس است. به طور کلی یکی از انگیزه ها و مزایای خرید ملک داشتن آرامش و امنیت می باشد.

کارآفرینی که در محل خودش کسب و کارش را دارد با کارآفرینی که همراه با استرس در مکان اجاره ای کسب و کارش را اداره می کند به هیچ وجه قابل مقایسه نیست.

قطعاً در ملک مستاجری چه برای کسب و کار و چه برای زندگی آرامش و اعتباری نخواهیم داشت. در ملک مستاجری، مستاجران مدت زمانی واقعی که در آن ملک مستقر می باشند حدود ? ماه است! زیرا سه ماه اول تقریباً وقتتان را صرف چیدن وسایل عادت کردن به این شرایط و سه ماه پایانی قرارداد هم اضطراب این را داریم که آیا امسال صاحبخانه قرارداد را تمدید می کند؟ اگر تمدید کرد چقدر باید بیشتر بپردازیم؟ اگر تمدید نکند چه کار باید کنیم؟

در واقعیت در قرارداد اجاره یکساله ما فقط شش ماه در در آن محل کمی با آرامش ساکن هستیم و دغدغه کمتری داریم. کسب و کاری که هر سال بخواهد جایش را تغییر دهد تقریبا شش ماه از سال دچار اضطراب و نگرانی است. خریدن محل کسب و کار عاملی است که به دادن آرامش و امنیت به رشد کسب و کار کمک فراوانی می کند.

 

  • سرمایه گذاری روی کسب و کار

تصور کنید اگر محل کسب و کار تان برای خودتان باشد شما دیگر نیازی به پرداخت اجاره بها ندارید. می توانید اجاره ای را که باید هر ماه بپردازید بر روی کسب و کارتان سرمایه گذاری کنید. علاوه بر رشد کسب و کارتان می توانید درآمد بیشتری داشته باشید. همین چرخه را ادامه دهید تا کسب و کارتان را به یکی از پر قدرت ترین و پر سود ترین کسب و کار ها تبدیل کنید.

هیچوقت برای خرید محل کسب و کارتان منتظر شرایط ایده آل یا پول فراوان نباشید بلکه شرایط را خودتان ایجاد کنید و دست به کار شوید. خواهید دید که کسب و کارتان به سرعت رشد کرده و رونق می یابد. خرید ملک مزایای فراوانی دارد یکی از این مزیت ها این است که پول اجاره بها صرف رشد و نمو نهال کسب و کارتان می شود.

 

  • فروش بیشتر

یکی از عواملی که باعث قوام و دوام کسب و کار ها می شود تبلیغات و برجسته شدن است. برندی را تصور کنید که در بین اهالی محل شناخته شده است و به قول معروف کارش گرفته است. اگر این کسب و کار به دلیل مستاجر بودن مکانش را تغییر دهد، نمی تواند یک شبه آن موقعیت اولیه را در محل جدید به دست بیاورد و باید راه رفته را دوباره و بارها طی کند تا بتواند به نقطه اولیه برسد. در واقع در این شرایط کارآفرین به جای رشد کسب و کار باید به دنبال بازگشت به موقعیتی باشد که پیشتر داشته است.

اگر محل کسب و کار دائمی باشد و برای خود کارآفرین باشد در کنار آرامشی که به ارمغان می آورد باعث می شود که کارآفرین فقط یک دغدغه داشته باشد و آن هم پیشرفت کسب و کارش است. تنها تمرکز او فقط رشد کسب و کار و بهبود خدمات به مشتریان است. هرگز به اجاره بها یا تغییر مکان فکر نمی کند. وقتی ملک کسب و کار برای صاحب آن کسب و کار باشد، کار آفرین به دنبال توسعه کارش است و چه بسا ملک های اطراف را نیز برای گسترش کسب و کارش بخرد.

همانطور که توصیه می کنیم محل زندگی تان را از آنِ خودتان کنید تا آرامش داشته باشید، توصیه می کنیم که محل کسب و کارتان را نیز بخرید تا در کنار آرامش بتوانید رشد و پیشرفت کسب و کارتان را ببینید.

اگر کسب و کاری نتواند محل ثابتی داشته باشد به احتمال زیاد در بازار پر تلاطم ملک و اجاره نیز نمی تواند دوام چندانی داشته باشد. پس اگر کسب و کاری دارید می توانید آموزش خرید ملک در یک هفته را تهیه کنید و در مدت ۷ روز مکان مناسب کسب و کارتان را بخرید تا بتوانید با خیالی آسوده کار و زندگی کنید.

موفق و پیروز باشید.

سبحان قاسمیان (مدرس و مشاور شروع و رشد کسب و کار مجموعه مدیر۱۲)
مریم صدری (محقق و تحریریه مجموعه آموزشی و مشاوره شروع و رشد کسب و کار مدیر۱۲)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست